spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Со Министерството за локална самоуправа заеднички го одбележаа Денот на европска...

Центар: Со Министерството за локална самоуправа заеднички го одбележаа Денот на европска соработка

Вчера ги отворивме вратите за нашите пријатели од Грчката амбасада и Министерството за локална самоуправа, кои ја одбраа токму Општина Центар како домаќин на едукативната работилница ,,Хокус Покус рециклирањето е во фокус’’, со која се одбележа Денот на европската соработка-ИНТЕРЕГ 2023.

„Чест и задоволство ми е што Општина Центар денес е домаќин на важен настан од европски карактер и што ќе имаме можност да се запознаеме со програмите за прекугранична соработка со Грција, по повод одбележување на Денот на европска соработка ИНТЕРРЕГ“.

Одлична идеја на нашите партнери и големо браво за нашите ученици кои покажаа дека рециклирањето може да биде забавно и магично.

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...