Гази Баба: Градежни активности за изградба на улица 1 во населеното место Раштак

ОпштиниГази Баба: Градежни активности за изградба на улица 1 во населеното место...

Градоначалникот Бобан Стефковски направи увид на градежните работи за изградба на улица 1 во населеното место Раштак, а се сретна и со 75 годишниот чичко Ванчо кој му кажа дека памети уште од дете како газеле по кал што значи дека по 75 години за прв пат оваа улица добива асфалт.
Оваа година како општина посветивме сериозно внимание на патната инфраструктура преку реконструкција и ревитализација на повеќе од 40 локални улици.
Реализираните проекти и асфалтираните улици на површина од над 30.000 метри квадратни е доказ дека во Гази Баба да нема улици во кал.
spot_imgspot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000