spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМП: Министерот Лога се сретна со претставници на Здружението на портали,onlinemedia.mk

МП: Министерот Лога се сретна со претставници на Здружението на портали,onlinemedia.mk

 

 

Се дискутираше за измените на Изборниот Законик, препораките на ОБСЕ/ОДИХР и забелешките кои ги има Здружението во делот на политичко рекламирање, како и улогата, статусот , правата и обврските на интернет медиумите во нашата држава.

Сите препораки и мислења ќе бидат доставени до работната група која ги подготвува измените на Изборнот законик кој наскоро ќе се испрати во владина процедура

 

Извор: Министерство за правда

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...