spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Градоначалникот Митевски е нов Претседател на СПР

Петровец: Градоначалникот Митевски е нов Претседател на СПР

На одржаната 15-та седница при Советот на Центарот за развој на Скопски плански регион, градоначалникот Борче Митевски едногласно беше изгласан за нов Претседател на Скопски Плански Регион.

Центарот за развој на Скопски плански регион и останатите присутни на седницата му ја честитаа новата Титула Претседател на Совет на Скопски пласнки регион.

 

 

 

Извор: Општина Петровец 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...