spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниАеродром: Отворен ден за граѓаните за креирање на буџетот за 2024 година

Аеродром: Отворен ден за граѓаните за креирање на буџетот за 2024 година

Во сабота (16.12), во периодот од 10 до 12 часот, просториите на Советот на Општина Аеродром ќе бидат отворени за сите кои сакаат да ги презентираат своите предлози и идеи пред градоначалникот и советниците, со цел креирање на буџет кој ќе биде скроен во согласност со потребите и барањата на граѓаните.

Овие средби се организираат втора година по ред, а со нив уште еднаш се потврдува заложбата на општината за транспарентно работење, отвореност за сугестии, како и градење на инклузивен процес за креирање политики кои ќе ги адресираат сите проблеми и предизвици со кои се соочуваат граѓаните.

 

 

Извор: Општина Аеродром 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...