spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Не запираат активности за асфалтирање на улиците

Бутел: Не запираат активности за асфалтирање на улиците

За првпат ќе се асфалтира крак на улица “Хо Ши Мин”, кој се наоѓа во урбан дел на населбата Бутел 1. Покрај тоа, се реши и проблемот на граѓаните со атмосферската канализација.

Општина Бутел продолжува со голем интензитет темелно да ја подобрува патната инфраструктура во општината. Следи асфалтирање на улици во Визбегово, Бел Камен, Расадник, Љубанци и Љуботен.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Бутел 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...