spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниОхрид: Многу уметници ќе настапат за новогодишните празници

Охрид: Многу уметници ќе настапат за новогодишните празници

Со „Светот на Биби“ на 28-ми декември започнува Новогодишната програма што на градскиот плоштад “Св. Климент Охридски“ во Охрид ја организира локалната влоаст. Наредниот ден  на плоштадот ќе се одржи театарската претстава „Ракавиците на Дедо Мраз“, а на 30-ти декември детската претстава „Далматино и Дедо Мраз“. На 31 декември на плоштадот ќе биде одржан музичко – театарскиот спектакл за деца и млади „Новогодишна детска бајка“.

Сите случувања кои се дел од новогодишната програма, а се посветени за најмладите ќе започнуваат во 12:30 часот.

За   забавниот дел на дочекот на Новата Година, на 31 Декември, на градскиот плоштад во Охрид ќе се погрижат диџеите Јана Слеј и Багзи, Татјана Стефаноска, групата DNK, Нино Величкоски и групата „Фортуна“. Почетокот е закажан за 21:00 часот.

На 1-ви јануари 2024г. точно на пладне ќе настапат групата  „Балкан џем“ и Драган Мијалкоски.

Организаторите очекуваат одлична забава и задоволни охриѓани и посетители од земјава и странство.

Видео плејер

00:00
01:18

 

 

 

 

 

 

 

Извор: Општина Охрид 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...