spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниПетровец: Асфалтиран пат во Средно Коњари

Петровец: Асфалтиран пат во Средно Коњари

Во населеното место Средно Коњари се асфалтираше патот од клучката на автопатот до мостот на реката Пчиња. Градоначалникот на Општина Петровец – Борче Митевски, заедно со заменик градоначалникот – Елми Ќерими, претседателот на Советот – Блаже Никчевски и дел од советниците од Советот на Општина Петровец беа присутни на асфатирањето на патот.

 

Присутни беа и поголем број на жители од населеното место Средно Коњари кои остварија кратка средба со градоначалникот и му упатија благодарност за оствареното ветување. Градоначалникот Митевски истакна дека за краток период треба да се завршат уште неколку улици во неколку други населени мести, бидејки истите ги ветил во предизборната кампања. Средствата за овој проект во целост се обезбедени од Буџетот на Општина Петровец.

 

 

 

 

Извор: Општина Петровец

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...