spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниГрад Скопје: Соопштение

Град Скопје: Соопштение

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, со екипите од Секторот за планирање и уредување на просторот и јавното претпријатие Улици и патишта Скопје, денеска извршија увид во текот на  изградбата на новиот мост на реката Серава кај Момин поток со што се реализира уште еден проект од програмата За модерно Скопје.

Со новиот мост кој се гради покрај постојниот над реката Серава, кој е со поголем профил се овозможува дооформување на клучката и изградба на новиот булевар со предвидениот профил.

Со реализација на овие проекти се овозможува решавање на проблемот со сообраќајниот метеж на оваа локација низ која секојдневно транзитираат неколку десетици илјади возила.

 

 

 

 

 

Извор: Град Скопје 

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...