spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Нови маички, столчиња и играчки во детските градинки

Бутел: Нови маички, столчиња и играчки во детските градинки

Децата се нашата иднина. Децата се причина за сета наша среќа, за сите наши насмевки. Затоа грижата за нив е секогаш посебен мотив.

Општина Бутел продолжува со инвестициите во детските градинки, со што се подигна квалитетот и условите во детските градинки.

Општина Бутел вложува во подобрување на стандардот на образованието, при што посебно се води грижа за децата од преучилишна возраст.

Наскоро започнуваме со еден од најголемите капитални проекти – изградба на новата детска градинка во населеното место Бутел 2.

Детскиот развој е врвен приоритет на градоначалникот Дарко Костовски и затоа и во иднина континуирано ќе се вложува во градинките.

 

 

Извор: Општина Бутел 

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...