spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Посебен режим на сообраќај утре, 06.01.2024, во Скопје

МВР: Посебен режим на сообраќај утре, 06.01.2024, во Скопје

Утре (06.01.2024) поради најавено одржување на настан за одбележување на Бадник во Скопје, од 10.30 часот се до завршување на настанот, за сообраќај ќе бидат затворени сообраќајниците околу соборниот храм “Св. Климент Охридски“. Единицата за безбедност на патниот сообраќај при СВР Скопје ќе преземе мерки за пренасочување на сообраќајот, како и мерки за посебен режим на сообраќајот на околните сообраќајници. СВР Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

 

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 

Прочитајте

МТ: Експресниот пат Куманово- Ранковце – Крива Паланка ќе се заврши...

0
И покрај сите проблеми што ги наследивме од претходната Влада, ќе ги употребиме сите расположливи ресурси и експресниот пат од Куманово преку Ранковце до...