spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМОН: Конкурс за технолошки стипендии на Универзитетот Клагенфурт, Република Австрија, 2024/25 година

МОН: Конкурс за технолошки стипендии на Универзитетот Клагенфурт, Република Австрија, 2024/25 година

Министерството за образование и наука информира дека австрискиот Универзитет Клагенфурт има распишано нов конкурс за технолошки стипендии со почеток во зимскиот семестар 2024/25 година.

 

Крајниот рок за пријавување е 4 февруари 2024 година. Заинтересираните кандидати имаат можност да учествуваат на онлајн информативна сесија на 16 јануари 2024 година со почеток во 14:00 часот.

 

Линк за пристап: http://classroom.aau.at/b/tos-2ze-84h-ghk  (не е потребна претходна регистрација).

 

 

Извор: Министерство за образование и наука 

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...