spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Личните карти чиј рок не е истечен ќе продолжат да важат

МВР: Личните карти чиј рок не е истечен ќе продолжат да важат

Министерството за внатрешни работи како ресорно министерство надлежно за издавање на лични документи укажува дека Законот за личната карта не е изменет.

За таа цел, ги информираме граѓаните на Република Северна Македонија, дека ЛИЧНИТЕ КАРТИ со називот на државата „РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“ кои имаат важност, односно чиј рок не е истечен, продолжуваат ДА ВАЖАТ и по 12 февруари 2024 година.

 

 

 

Извор: Министерство за внатрешни работи 
 

Прочитајте

МСПДМ: Средба на министерот Лимани со Националниот координатор на МОТ, Крстановски

0
Министерот за социјална политика, демографија и млади, Фатмир Лимани се сретна со Националниот координатор на Меѓународната организација на трудот (МОТ), Емил Крстановски. На средбата Националниот...