spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Започна големата акција за чистење на нови депонии

Бутел: Започна големата акција за чистење на нови депонии

Денес, во Љуботен започна големата акција за чистење на нови депонии.

Поставени се информативни табли со коишто се укажува на забраната за фрлање на шут и ѓубре на веќе исчистените депонии.

Од првиот ден на преземање на функцијата на градоначалникот Дарко Костовски, се спроведуваат активности за расчистување и спречување на создавање на диви депонии.

Заедничка цел е општина Бутел без депонии, а граѓаните да бидат партнер во одржување на хигиената.

Зелена и чиста општина Бутел за поздрава иднина за сите нас.

Прочитајте

МЗ: Средба со директорот на ФЗОМ – Разгледани можностите за проширување...

0
Министерот за здравство Арбен Таравари одржа состанок со директорот на Фондот за здравствено осигурување, д-р Александар Клековски, претставници на Фарамабренд-Нова (асоцијација на иновативни фармацевтски...