spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeМинистерстваМВР: Соопштение

МВР: Соопштение

Денеска (03.02.2024) полициски службеници од СВР Скопје ја пронајдоа Р.М. (14) од Скопје, за која нејзиниот татко С.М. на 01.02.2024 пријави дека се оддалечила од домот. Малолетничката ќе биде предадена на нејзиниот татко.

Извор: Министерство за внатрешни работи

Прочитајте