spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Историски документарен филм за големиот Шабан Трстена

Бутел: Историски документарен филм за големиот Шабан Трстена

Градоначалникот Дарко Костовски беше домаќин на познатата балканска спортска телевизија “ТВ Спорт Клуб”, продукција којашто работи на историскиот документарен филм за големиот Шабан Трстена.

Градоначалникот изрази задоволство што му беше укажана чест да биде говорник и дел од овој голем проект и што општина Бутел е покровител на историскиот документарен филм.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте