spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Пофалница за младите балерини од „Булфрогс балет“ за освоеното прво место...

Центар: Пофалница за младите балерини од „Булфрогс балет“ за освоеното прво место во Виена

На реноминарниот натпревар што се одржа во Виена, македонските балерини во јуниорска категорија триумфираа со изведба на фрагмент од балетот „Сон на летната ноќ“, под менторство на директорката на училиштето, Александра Никифоровски и балетскиот педагог и поранешeн балетски солист Елена Митевска. Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, им додели пофалници на младите балерини од интернационалното училиште за балет „Булфрогс балет“ кои освоија прво место на Европското балетско гран-при.

Општина Центар преку својата програмата за култура, ќе продолжи да ги поддржува младите уметници кои се наши амбасадори во светот.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

МОН: Конкурс за стипендии за студиски престој во земјите членки на...

0
Централноевропска програма за размена во областа на  универзитетските студии    (CEEPUS-Central European  Exchange Program for University Studies)  објавува: КОНКУРС за стипендии за студиски престој во земјите членки...