spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниБутел: Нов Парк во ТЦ Радишани

Бутел: Нов Парк во ТЦ Радишани

По 25 години, повторно е ставена во функција фонтаната којашто се наоѓа во трговскиот во населба Радишани.

Поставени се нови клупи, нови зимзелени дрва и нови тревни површини.

Поставено е ново лед осветлување.

Утрово градоначалникот Дарко Костовски оствари средба со пензионерите во пензионерскиот клуб во населба Радишани.

Градоначалникот изрази голема благодарност за целокупната поддршка и нивното активно учество со голем број на одлични идеи.

Општина Бутел се менува.

Извор: Општина Бутел

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...