spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Се реконструира улица во Раштани

Велес: Се реконструира улица во Раштани

Започна реконструкцијата на уште една улица во село Раштани. Градежната механизација ги почна активностите на терен, во тек се подготвителни земјени работи на улицата во ова населено место, по што следува поставување на завршен слој асфалт.

Општина Велес продолжува со реализација на градежни активности за рамномерен развој.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Делчево: Известување за достава на Решенија за данок на имот за...

0
Почитувани граѓани, Ве известуваме дека службите од Општина Делчево започнаа со редовната теренска достава на Решенија за данок на имот за 2024 година, и Решенијата...