HomeОпштиниАрачиново:  „Отворен амфитеатар“

Арачиново:  „Отворен амфитеатар“

Почитувани граѓани на Општина Арачиново, на крајот сме од проектот „Отворен амфитеатар“, кој се реализира преку Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), во соработка меѓу швајцарската влада и општина Арачиново.

„Зајакнување на општинските совети – Фаза 2“, е програма финансирана од швајцарската влада и Министерството за локална самоуправа, проект финансиран и имплементиран од Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП) во соработка со локални партнери.

Почитувани граѓани, проектите имаат значење и вредност само кога се реализираат, затоа создадовме нов стандард на работа, само кога сме сигурни за реализација на проектот, го објавуваме јавно.

Извор: Општина Арачиново

Битола: 23 години од загинувањето на бранителите кај Вејце

Битола денес со тага го споменува еден од најтешките настани од поновата македонска историја, кој во масакрот кај селото Вејце, во конфликтот во 2001...