spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Реконструира улиците во Раштани и Превалец

Велес: Реконструира улиците во Раштани и Превалец

Завршија градежните зафати за реконструкција на краци од улици во населбата Превалец и во село Раштани. Дел од улиците се послаа со завршен слој бетон.


Општина Велес продолжува со реализација на градежни активности и инфраструктурни зафати за рамномерен развој.

Извор: Општина Велес

Прочитајте