spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Се уредуваат улиците околу Градскиот Пазар

Велес: Се уредуваат улиците околу Градскиот Пазар

Продолжуваат градежните активности во Велес. Со стабилизирање на временските услови градежната механизација е активна на терен. Се довршуваат улиците во близина на Градскиот пазар. До крајот на оваа седмица се очекува да се санираат оштетените делови и да се постави втор асфалтен слој на улицата „Кресненско востание“ додека на улицата „Петре Прличко“ е прдвидено да се постават два слоја асфалт.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Карпош: Еко викенд со ,,Генералка Викенд“

0
Општина Карпош и оваа година се придружи на националната еко акција, ,,Генералка Викенд“, во која се спроведе активно чистење на територија на цел Карпош,...