spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниВелес: Градскиот базен „Лидо“ отворен за капачите

Велес: Градскиот базен „Лидо“ отворен за капачите

Градскиот базен „Лидо“ во Велес започнува со работа. Од вчера 12 јуни, од 09 часот  ги отвора вратите за капачите. Посетителите секојдневно ќе можат да ги користат услугите за пливање до 19 часот.

Влезницата за дневно капење ќе изнесува исто како и минатата година 100 денари, додека сезонската влезница чини 2.000 денари и таа е веќе пуштена во продажба.

Повеќе информации за работата на Градскиот базен ќе најдете на нивната ФБ страница и на контакт телефонот 079 215 327.

Извор: Општина Велес

Прочитајте

Бутел: По 40 години реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки”

0
Нема запирање кога се работи за доброто на граѓаните и за нивните потреби. Денес, започна реконструкцијата на улицата “Натанаил Кучевишки” со површина од 3000...