spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЦентар: Го уредивме зеленилото околу Зелен пазар и паркот на улица Козара

Центар: Го уредивме зеленилото околу Зелен пазар и паркот на улица Козара

Кастревме и ги уредувавме зелените површини пред и околу Зелен пазар.Ги обликувавме декоративните зимзелени грмушки. Ги чистевме од плевел и трева уличните рабници, паркинзи, канали и пристапноста околу шахтите. Го средувавме и паркот на улица Козара.
Работиме на тоа да имаме прегледен, чист и безбеден урбан простор во зелениот дел од Општината.

Извор: Општина Центар

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...