HomeВлада

Влада

Ја прошируваме соработката за поддршка на приоритетите меѓу кои високо место има дигитализацијата на процесите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции...

Новата поштенска марка е доказ за храбрата и одлучна верба на нашиот народ дека е способен да создаде и да живее во независна, просперитетна...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев се обрати на настанот за промоција на нова јубилејна поштенска марка, по повод претстојниот празник...

Растот на БДП во вториот квартал од 13,1%, е потврда дека економијата е стабилна

Премиерот Зоран Заев со воведно обраќање ја отвори Првата годишна конференција „Економско заздравување и раст по КОВИД-19“ во рамки на Економскиот и финансиски форум. Премиерот...

Изменет режим на сообраќај во Скопје

Поради подготовки за настанот по повод Денот на независноста, во централното градско подрачје на град Скопје утре 07.09.2021 (вторник), почнувајќи од 11:00 затворени за...

СЕП: Средба на вицепремиерот Димитров со данскиот МНР Кофод

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров, оствари средба со министерот за надворешни работи на Кралството Данска Јепе Кофод, во рамки...

Денес (недела) во Скопје ќе има изменет режим на сообраќај

По повод денот на независноста во централното градско подрачје во Скопје на 08.09.2021 година (среда) ќе се одржи централна прослава „30 години независност“. Поради генерална...

Приватната инвестиција, струја за 2.750 домаќинства е признание за енергетските политики на Владата

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија заедно со заменикот на претседател во Владата за борба против корупција, за одржлив развој и човечки ресурси,...

Наместо во училишниот двор, сега учениците имаат современи услови за физичко, здравствено образование и спорт

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со заменикот на претседател на Владата за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој...

Вложуваме во рамномерниот регионален развој во секоја општина, после 50 години Крива Паланка добива нов градски плоштад

Денеска заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски заедно со вицепремиерот задолжен...

„Сега сé е јавно – Корупцијата не се исплати“: Да им застанеме на патот на сите кои го корумпираат нашето општество

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев и заменик-претседател на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки...
https://www.esp.com.mk/spot_img

НАЈЧИТАНИ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ