HomeОпштиниЃорче Петров: Благодарница на европскиот шампион во бокс Горјан Славески

Ѓорче Петров: Благодарница на европскиот шампион во бокс Горјан Славески

Ѓорче е расадник на спортски таленти.
Нашиот боксер, Горјан Гого Славески уште еднаш ја издигна Македонија на спортскиот пиедестал, освојувајќи ја европската титулата на шамипонатот на УБФ (Универзална Боксерска Федерација).
Во знак на поддршка, Градоначалникот Александар Наумоски му додели Благодарница за ,,Врвни спортски постигнувања и резултати во областа на боксот, особен придонес во развојот на спортот и промовирање на општина Ѓорче Петров во меѓународни рамки ‘‘ .
И во овој случај, општината ќе ја додели вообичаената финансиска помош.
Општина Ѓорче Петров останува силно да се заложува и вложува во спортот и спортистите и да ги поддржува согласно своите можности.

Извор: Општина Ѓорче Петров

Велес: Градежни зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“

Почнаа градежните зафати на улицата „Кирил Пејчиновиќ“ на Којник. Во соработка со ЈКП Дервен ќе се заменува старата дотрајана водоводна мрежа на улицата, а...