spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Санирање на патеката долж реката Вардар

Ѓорче Петров: Санирање на патеката долж реката Вардар

ЈП ,,Улици и патишта“ ја санират патеката долж кејот на Вардар. Се поставуваат бехатон плочки на површина од 100 м2 кои беа извадени од несовесни граѓани. Украдена е една клупа и откорнати се три корпи за отпадоци.

 

Апелираме на поголема свесност и одговорност !

 

Да ги зачуваме овие места за дружење и рекреирање на децата, младите и возрасните. Сите одговорно да се грижиме за животната средина!

Извор: Општина Ѓорче Петров 

Прочитајте

МЗ: Манолева на билатерални средби со министрите за здравство на Словенија...

0
Заменик министерката за здравство, д-р Маја Манолева оствари билатерални средби со министерката за здравство на Република Словенија, Валентина Преволник Рупељ и д-р Шимон Војислав,...