spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКавадарци: Гребење на стариот асфалт на ул. Ѓуро Салај

Кавадарци: Гребење на стариот асфалт на ул. Ѓуро Салај

Деновиве се отпочна со гребење на стариот асфалт на паркингот на ул. Ѓуро Салај, потоа следува негово асфалтирање.

Извор: Општина Кавадарци 

Прочитајте

Јегуновце: Работна посета низ повеќе населени места

0
Градоначалникот на општина Јегуновце беше на работна посета низ повеќе населени места во општина Јегуновце каде направив увид на започнати проекти: Во завршна фаза е...