spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКисела Вода: Од опожарената куќа во Драчево, расчистени над два тони оштетена...

Кисела Вода: Од опожарената куќа во Драчево, расчистени над два тони оштетена покуќнина и други остатоци

По опожарувањето на куќа во населбата Драчево, сезонските работници на Општина Кисела Вода, на ул. „Ниџе планина“, извршија целосно расчистување на повеќе од два тони опожарена покуќнина и други остатоци.

Помошта за семејството чија куќа пред неколку дена беше опожарена ќе продолжат да се одвиваат и во следните денови.

Извор: Општина Кисела Вода 

Прочитајте

Градоначалник Манчев: Од 2021 година си поставив за цел да го...

0
1. Какви реформи се случуваат во општинската администрација во Босилово? Реформите во делот на администрацијата се случуваат со законски измени или дополнувања на законите на предлог на Владата...