Кисела вода: На крводарителската акција собрани се 18 единици крв Црвениот крст

ОпштиниКисела вода: На крводарителската акција собрани се 18 единици крв Црвениот крст

Црвениот крст и Институтот за трансфузиона медицина во соработка со Општина Кисела Вода спроведоа крводарителска акција.

Повеќе хумани граѓани и дел од општинската администрација, придонесоа на акцијата да се соберат вкупно 18 единици крв. Локалната самоуправа и Општинската организација на Црвениот крст – Кисела Вода двапати годишно организираат крводарителски акции.

За успешно спроведената акција, Општина Кисела Вода упатува благодарност до медицинскиот тим, волонтерите на Црвениот крст и до крводарителите.

Извор: Општина Кисела Вода

spot_imgspot_img
[td_block_ad_box spot_img_horiz="content-horiz-center" media_size_image_height="1000" media_size_image_width="1000