spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКисела вода: На крводарителската акција собрани се 18 единици крв Црвениот крст

Кисела вода: На крводарителската акција собрани се 18 единици крв Црвениот крст

Црвениот крст и Институтот за трансфузиона медицина во соработка со Општина Кисела Вода спроведоа крводарителска акција.

Повеќе хумани граѓани и дел од општинската администрација, придонесоа на акцијата да се соберат вкупно 18 единици крв. Локалната самоуправа и Општинската организација на Црвениот крст – Кисела Вода двапати годишно организираат крводарителски акции.

За успешно спроведената акција, Општина Кисела Вода упатува благодарност до медицинскиот тим, волонтерите на Црвениот крст и до крводарителите.

Извор: Општина Кисела Вода 

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...