spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКрушево: Нов асфалт од спомен куќата на Тоше до влез на Крушево

Крушево: Нов асфалт од спомен куќата на Тоше до влез на Крушево

Започнува реконструкцијата на главната сообраќајница во град Крушево и пределот од влезот на град Крушево, па се до спомен куќата „Тодор Проески“ ќе биде со нов асфалт.

„Како што најавивме, денес започнуваме со работа на главната сообраќајница и за многу брзо со нов асфалт ќе биде најпрометниот дел од градот. Со ова ќе овозможиме квалитетен и безбеден пат и подобра проодност на граѓаните, но и на туристите кон спомен куќата на Тоше, споменикот Илинден и Крушевско Езеро. Крушево се менува!“, изјави градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски.

Извор: Општина Крушево 

Прочитајте

МФ: Нема незаконитост во одлуките, се поништува одлуката на ДИК и...

0
Со цел информирање на јавноста, а во врска со изнесените информации од страна на дополнителниот заменик-министер во Министерството за финансии, соопштуваме дека во однос на...