spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Поплочена со бехатон улица 18 во Кисела Јабука

Ѓорче Петров: Поплочена со бехатон улица 18 во Кисела Јабука

Завршија градежните работи за поставување на бехатон плочки на улица 18 во населеното место Кисела Јабука. Во тек е редење на бехатон и на улица 14.

Според програмата, во ова населено место предвидено е со бехатон да се поплочат уште три улици, во вкупна должина од 500 метри.

Средствата за овие градежни работи се обезбедени од општинскиот буџет.

Извор: Општина Ѓорче Петров 

Прочитајте

Карпош: Салата ,,Партизан’’ со ново осветлување

0
Во рамки на реконструкцијата на спортскиот објект ,,Наум Наумовски Борче’’, познат како ,,Партизан’’, изминатиот период се поставуваше ново лед осветлување. Од целосниот простор, употребени...