spot_img

Аеродром: Пролетна дератизација

ОпштиниАеродром: Пролетна дератизација

Најчитано

Деновиве се изврши редовната пролетна дератизација на целата територија на Општина Аеродром.

Акцијата опфати околу 3.000 шахти со 9.000 мамци, вклучувајќи ги и основните училишта и детските градинки.

Дератизацијата на глодачите ја врши Институтот за јавно здравје, Скопје.

Извор: Општина Аеродром 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе