spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Асфалт на улицата „Александар Македонски“ – Дексион

Ѓорче Петров: Асфалт на улицата „Александар Македонски“ – Дексион

Градежната офанзива во Ѓорче Петров го засилува темпото – во текот на вчерашниот ден после долги години првпат е извршена целосна санација на улицата „Александар Македонски“.

Покрај асфалтирањето на овој дел, во Дексион истовремено се асфалтираат уште неколку улици и краци.

Воедно, ЈП „Улици и патишта“ истовремено работи и на ослободување на троторот за пешаци кај Геронтолошки завод на потегот кон основното училиште „Ѓорче Петров“.

Извор: Општина Ѓорче Петров 

Прочитајте

Карпош: Основците од се ООУ „Владо Тасевски“ новите шампиони во...

0
Во драматична завршница од финалето, кога буквално до последната секунда од натпреварот беше неизвесно кој ќе биде овогодинешниот победник на училишната кошаркарска лига на...