Штип: Отворен долго очекуваниот Аква парк

ОпштиниШтип: Отворен долго очекуваниот Аква парк

Најчитано

Го отворивме долго очекуваниот аква парк “АКВАБЕЛА РЕСОРТ” во Штип.

Градоначалникот Д-р Сашко Николов присуствуваше на отварањето на на аква паркот, заедно со сопственикот Љупчо Манџуков.

Освен водените спортски активности, ресортот располага со кошаркарски, одбојкарски и тениски терени, детски катчиња и многу други содржини за рекреација и спортување. Заедно со бизнис секторот продолжуваме со развој на Штип, за доброто на штипјани, но и целиот источен регион.

Извор: Општина Штип 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе