spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Реконструкција на спортското игралиште на ул. ,,Рафаjло Батина“во Хром

Ѓорче Петров: Реконструкција на спортското игралиште на ул. ,,Рафаjло Батина“во Хром

Во соработка со ЈП ,,Улици и патишта“-Скопје и МЗ Галичник се реконструира спортското игралиште на ул. ,,Рафаjло Батина“ покрај насипот на Вардар во Хром. Асфалтиран е пристапот и теренот за баскет, следува поставување на урбана опрема и довод и одвод на вода до новата чешма.

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Мицкоски на средба со дијаспората во Њујорк, да се обединиме во...

0
Почитувани, Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Христијан Мицкоски оствари средби со македонската дијаспора во Њујорк, САД. Присуствуваше на вечерната богослужба во чест на светите...