spot_img

Вевчани стагнира 4 години без ниту еден реализиран проект

Политички партииВМРО-ДПМНЕВевчани стагнира 4 години без ниту еден реализиран проект

Најчитано

Четири години Вевчани стагнира, нема ниту еден реализиран проект, ниту проектите кои ВМРО-ДПМНЕ им ги отстапи, не можеа или не знаеја како да ги завршат, од ветениот базен нема ништо, 99 проценти од ветувањата се само празни зборови  на хартија, реализацијата им е статистичка грешка. Локалната власт на чело со градоначалникот на Вевчани работи само за себе и за тесен круг околу нив.

Имам визија Вевчани да ја направам поубава општина, општина која што е добро поврзана со решени комунални проблеми, ќе создадеме предуслови за развој на активен туризам, изградба на велосипедски патеки низ падините на Јабланица, реконструкција и бетонирање на сите главни канали за наводнување во Вевчани, пробивање, чистење и тампонирање на сите полски патишта во атарот на Вевчани, директно финансиска поддршка од буџетот на Вевчани за василичарските друштва на Горно и Долно маало, изработка на сообраќајно решение на Вевчани, решавање на проблемот со паркинг местата, проблемите ќе ги решаваме заедно, ќе се борам за Вевчани, за вевчанци за подобро утро за сите.

Време е за промени !

Време е за Македонија за сите луѓе !

 

 

Извор: ВМРО ДПМНЕ 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе