HomeОпштиниБерово: Известување за собирање на градинарски отпад

Берово: Известување за собирање на градинарски отпад

Ве известуваме дека ЈПКР „Услуга“ Берово, ќе врши собирање на градинарскиот отпад.

Ве повикуваме сите кои имате поголема количина на градинарски отпад, истиот соодветно да го складирате – соберете и да го оставите до садовите – кантите за смет за време на викендот (сабота и недела)  како би можеле вработените од одделението за јавна чистота и зеленило, почнувајќи од понеделник непречено да го собираат.

Да придонесеме за почисто и поубаво Берово, да го собереме и правилно да го складираме отпадот!

Стоп за неправилното собирање и пласирање на отпадот!

Со почит,

ЈПКР „Услуга“ Берово

Извор: Општина Берово

МЗ: Осовременување на календарот за имунизација со деветвалентна ХПВ вакцина-Гардасил 9