Неготино: Конституиран Советот на општина Неготино

ОпштиниНеготино: Конституиран Советот на општина Неготино

Најчитано

Со 8 гласа „за“ за нов претседател на Советот на општина Неготино во наредниот 4-годишен мандат на денешната конститутивна седница беше избрана Роза Јаневска од ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата.

На изборот на Јаневска предходеше верификација на мандатите на 14 присутни од 15-те избрани советници (поради отсуство на еден советник, беше одложена верификацијата на неговиот мандат), а потоа присутните советници дадоа свечена заклетва.

 

Во продолжение од седницата се изврши избор на претседател и членови на постојаните комисии кои функционираат во состав на Советот на општина Неготино.

 

 

 

 

Извор: Општина Неготино

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе