HomeОпштиниКарпош: Од Планерските куќи Јавна презентација на Урбанистичките планови

Карпош: Од Планерските куќи Јавна презентација на Урбанистичките планови

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски денеска имаше средба со претставници на планерските куќи кои во моментот изработуваат урбанистички планови за општина Карпош. На средбата градоначалникот побара од нив да подготват презентации на сите планови без разлика во која фаза на изработка се во моментот за истите да бидат ставени на увид пред Советот на општината и пред јавноста.

Извор: Општина Карпош

МЗ: Осовременување на календарот за имунизација со деветвалентна ХПВ вакцина-Гардасил 9

Mинистерот за здравство д-р Илир Демири учествуваше на симпозиумот „Гардасил 9 – Една вакцина за сите“, кој нуди одлична можност за споделување сознанија од...