Струмица: Се уредува детското игралиштето на улицата „Моша Пијаде“

ОпштиниСтрумица: Се уредува детското игралиштето на улицата „Моша Пијаде“

Најчитано

Се бетонираше платформата на детското игралиште на улицата „Моша Пијаде“ или популарно наречено Шпики.

На платформата ќе биде поставена нова комбинирана играчка која ќе им овозможи на децата повеќе видови игри на децата од овој дел на градот. Покрај бетонирањето на платформата ќе се изврши и опремување на просторот во и околу игралиштето.

Извор: Општина Струмица 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе