Куманово: Шаховски рапид турнир

ОпштиниКуманово: Шаховски рапид турнир

Најчитано

Се одржа уште еден спортски турнир во рамките на празничната програма за одбележување на Денот на ослободување на нашиот град, организиран од Општински сојуз на спортови и Шаховски клуб Куманово, со поддршка од Општина Куманово.

Во просториите на клубот се одржа рапид турнир во шах и тоа во две категории:младински рапид турнир, на кој учествуваа лица до 18-годишна возраст и блиц турнир-Open Кумановоза лица над 18 години. Учесниците беа од РСМ, Србија и Косово.

 Најдобрите заслужено добија пехари и медали од организаторите.

 

 

 

 

 

Извор: Општина Куманово

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе