spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Комуналната служба на ОЃП подготвена за најавите за снежни врнежи

Ѓорче Петров: Комуналната служба на ОЃП подготвена за најавите за снежни врнежи

Екипата на комуналниот пункт на општина Ѓорче Петров со сите ресурси е подготвена за најавените снежни врнежи и најавениот пад на температурите до минус.

Набавени се потребните количини индустриска сол, а со цел непречено одвивање на сообраќајот во зимскиот период, ангажирана ќе биде потребната механизација како универзално возило – камион, специјално возило-камион, камион кипер, багер-равокопач и булдожер.

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...