spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниРадовиш: Средба со стопанственици кои се лоцирани во ГРАДСКИОТ ПАЗАР

Радовиш: Средба со стопанственици кои се лоцирани во ГРАДСКИОТ ПАЗАР

Целта на средбата беше изградбата на нов Градски пазар која е планирана за идната година.

Во таа насока беа разменети мислења околу сегашните проблеми, новите можности за користење на објектите, можности за инвестиции и секакви други идеи во делот на изградбата и изгледот на новиот пазар.

 

 

Извор: Општина Радовиш 

Прочитајте

Средба Маричиќ со Јанос Бока: Европската интеграција на Северна Македонија мора...

0
Првиот заменик претседател за европски прашања Бојан Маричиќ денес оствари средба со Јанос Бока, министерот за европски прашања на Унгарија.  На средбата се говореше за...