spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЃорче Петров: Претставници на „На Точак“ на средба со Стојкоски

Ѓорче Петров: Претставници на „На Точак“ на средба со Стојкоски

Претставници од иницијативата „На Точак“ му ги презентираа на градоначалникот на општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски предлозите и иницијативите кои ги имаат со цел подобрување на велосипедската инфраструктура во општината.

На средбата во општината беше разговарано на повеќе теми во контекст на олеснување на движењето на урбаните велосипедисти.

Договорено беше градоначалникот и претставници на иницијативата наскоро повторно да остварат средба на теми поврзани со велосипедистите.

 

 

 

 

Извор: Општина Ѓорче Петров 

Прочитајте

Гази Баба: Постапка за утврдување на штета врз земјоделските култури како...

0
Ги информирамe граѓаните на Општина Гази Баба дека по разговор на градоначалникот Бобан Стефковски со Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Цветан Трипуновски започнуваме...