spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниКуманово: Нови садници пред градскиот базен

Куманово: Нови садници пред градскиот базен

По повод 8 декември, Ден на Св.Климент Охридски претседателката и членови на Совет на Општина Куманово засадија нови садници пред комплексот Отворен и затворен градски базен-Куманово.

Целта на акцијата  е раззеленување и сочувување на животната околина.

 

 

Извор:  Општина Куманово 

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...