spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниЧаир: Средба со организацискиот совет на фестивалот „Фолк-фест“

Чаир: Средба со организацискиот совет на фестивалот „Фолк-фест“

По тој повод, одлучено е овој фестивал, кој се одржува четврти пат по ред, да се реализира од 23 до 27 јули 2022 година.
Беа презентирани и информации за земјите кои се очекува да учествуваат на овој фестивал како Албанија, Косово, Мексико, Украина, Индија, Азербејџан, Полска, Бугарија, Турција, Романија и така натаму.
Општина Чаир и јас како нејзин градоначалник отсекогаш сме го поддржувале и ќе го поддржуваме промовирањето на културно-уметничките вредности.

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...