spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
HomeОпштиниШтип: Средба со амбасадорката на САД во Република Северна Македонија, Н.Е. Кејт...

Штип: Средба со амбасадорката на САД во Република Северна Македонија, Н.Е. Кејт Брнс

Градоначалникот на Општина Штип Иван Јорданов оствари средба со Н.Е. Амбасадорката на Обединетите Американски Држави во Република Северна Македонија,Госпоѓа Кејт Брнс, на која разговараа за актуелните состојби во Општина Штип, можностите кои ги нуди Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип, како и бизнис можностите и инфраструктурните капацитети на нашиот град.

 

 

Извор: Општина Штип 

Прочитајте

Петровец: Одржан четвртиот меѓународен турнир во бокс во Куманово

0
Се одржа четвртиот меморијален меѓународен турнир во бокс во Куманово „Мирослав Петровиќ“. И оваа година честа да го отвори овој турнир му припадна на...