HomeОпштиниКуманово: Меморандум за соработка со Здружението за општествен развој и демократија НВО...

Куманово: Меморандум за соработка со Здружението за општествен развој и демократија НВО “Пулсот на демократијата”

Градоначалникот на Општина Куманово Димитриевски потпиша
Меморандум за соработка со претставници на Здружението за општествен развој и демократија НВО “Пулсот на демократијата”-Куманово.

Согласносо тоа дека цивилното општество е важен фактор, кој придонесува за креирање на јавното мислење, кое ќе доведе до подобрување на општествените вредности и националната кохезија, целта на овој Меморандум е афирмирање на демократијата и остварување на основните човекови права и слободи, преку поттикнување на мерки и вредности, кои ќе придонесат за севкупен напредок во државата.

Извор: Општина Куманово