Струмица: Градоначалникот Костадинов ги врачи наградите за најубаво уредени дворови

ОпштиниСтрумица: Градоначалникот Костадинов ги врачи наградите за најубаво уредени дворови

Најчитано

Градоначалникот Костадин Костадинов ги посети најубаво уредените дворови пред колективните станбени објекти и ги врачи ваучерите за освоени прво и второ место.

Со цел да се стимулира уредувањето и одржувањето на дворните места пред колективните станбени објекти, на иницијатива на градоначалникот Костадинов од општинскиот буџет беа издвоени 350 илјади денари и објавен Јавен повик кој траеше од 21 февруари до 31 мај годинава.

Пристигнаа 2 апликации. По увидот што го изврши Комисијата формирана по Јавниот повик, првата награда ја доби дворот на улицата „Максим Горки“ бр.49, а втората,  дворот на улицата „Крсто Узунов“ бр.3-22. Градоначалникот Костадинов им честиташе на станарите за наградите и им ги врачи ваучерите од 200.000 за првото и 100.000 денари за второто место.

 

Извор: Општина Струмица

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
https://form.jotform.com/222403480783353spot_img

Последни објави

spot_img
spot_img

Читај повеќе